Hakkımızda

Bursa’nın efsane lezzetlerinin sevilen noktası; Ülkü Pastanesi

Yaklaşık 50 yıldır lezzetinden ödün vermeyen Ülkü Pastanesi, yeni şubesi ve eşsiz reçeteleri ile müşterilerini ağırlamaya devam ediyor. Hikâyesi 1967 yılına kadar giden Ülkü Pastanesi, Numan Büyükyanbolu‘nun eşi ile birlikte 15 m2 imalathanede kestane şekeri ve sünnet düğünleri için üzümlü kurabiye üretmeleri ile başlıyor. O günün iptidai şartlarında başlayan lezzet yolculuğu tüm zorluklara rağmen bugün halen devam ediyor. Hem üretimin hem de satışın olduğu pastanelerinde eşsiz tatlar deneme yanılma yöntemi ile keşfediliyor. Tecrübeleri sonucunda oluşturulan reçetelerde bir daha değişiklik yapılmıyor, böylelikle de pastanenin açıldığı günden bugüne lezzet standardı değişmiyor.

Ülkü Pastanesinde yıllardır biriktirdiğimiz tecrübelerimizi, daha çok Bursalı ile buluşturmak için Nilüferde 2012 Ekim ayında açtığımız yeni şubemiz ile lezzet yolculuğumuz devam ediyor.

Nalbantoğlundaki küçük dükkanda kullanılan tüm hammadde ve makinelerin aynısı Nilüfer şube için de temin edilmiştir. Böylece her iki şubede aynı lezzetlerin sunulması sağlanmıştır.

Efsane Lezzetlere ilave olarak günümüz lezzetlerini menümüze ilave ederek ürün çeşitliliğimizi her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz.